خطبه پیامبر(ص) در روز آخر شعبان

سلمان فارسى رحمه الله فرمود: «خطبنا رسول الله صلى الله عليه و آله فى آخر يوم من شعبان، فقال يا ايها الناس قد اظلكم شهر عظيم مبارك، شهر فيه ليلة خير من الف شهر، جعل الله صيامه فريضة و قيام ليله تطوعا، من تقرب فيه بنافلة من الخير كان كمن ادى فريضة فيما سواه، و هو شهر الصبر، و الصبر ثوابه، الجنه، و شهر المواسات و شهر يزاد فى رزق المؤمن، و شهر اوله رحمة،و اوسطه مغفرة، و آخره عتق من النار، و هو للمؤمن غنم و للمنافق غرم‏»

ماه رمضان براى مؤمن سود و براى منافق خسران است

حضرت سلمان فرمود: در روز آخر شعبان پيامبر(صلى الله عليه و آله) براى ما خطبه‏اى در فضيلت ماه رمضان قرائت فرمود: و در خطاب خويش به ما فرمود: اى مردم براستى سايه افكنده بر سر شما ماه بزرگ مباركى، ماهى كه در او شبى است كه از هزار ماه بهتر است، كه خداوند روزه‏اش را فرض و واجب نموده، و به پا داشتن عبادات شبش را به طور استحباب مقرر فرموده است، كسى كه تقرب بجويد به خداوند،به انجام نافله خيرى، مثل آن است كه در غير ماه رمضان فريضه‏اى انجام داده باشد، و اين ماه ماه صبر است، و صبر هم اجر و ثوابش بهشت است .

و ماه روزه، ماه مساوات و برابرى است، و ماهى است، كه رزق مؤمن در او زياد مى‏گردد، و ماهى است كه اولش رحمت و وسطش مغفرت و آمرزش، و آخرش آزادى از آتش جهنم است، و اين ماه براى مؤمن بهره و منفعت است، و براى منافق خسارت و ضرر.

اولین جلسه ی ماه رمضان

سلام به همه ی دوستان

اولین افطاری ماه رمضان را در خدمت آقا امین انصاری پور هستیم.

سه شنبه ۱۱ مرداد جهاد اقتصادی ……………برای نماز مغرب و عشا مسجد شاهزید – خیابان هشت بهشت شرقی

خونشون هم رکن الدوله بن بست ۱۲(شهید مجتبی انصاریپور) آخر کوچه هست.

انشاالله سر وقت بیاید که بچه ها گشنه نمونند 😉

برای بزرگ شدن عکس روی اون کلیک کنید.

فلسفه – منطق (جلسه ۴)

سلام بر فيلسوفان گرامي !

جلسه اين هفته به حول و قوه الهي سه شنبه برگزار مي گردد .

زمان شروع :  ساعت  ۵:۴۵ الي ۶ صبح

برنامه جلسه : ارائه ي فصل سوم (ارتباط علوم و فلسفه با يكديگر)

 

ظهور ناگهانی

امام صادق(ع)فرمودند:شب و روز چشم به راه قیام صاحبت امام زمان(عج)باش.این انتظاررا بایک مثال میگم:

انسان منتظر یک حالت تجافی وبریدگی ازاین دنیا دارد.یعنی دردنیابصورت نیم خیزنشسته است.همینکه ندای اسمانی به گوشش رسید که(یااهل عالم اجتمعوا)ازسرسفره جهان برمی خیزد وخودرابه امام زمان(عج)برساند.این انسان انسان منتظر است. ادامه مطلب …

کلام محبت …

معروف است که حسن بصری و شفیق بلخی و مالک دینار به عیادت رابعه‌ی عدویه رفتند.
حسن گفت: هر کس در شرایط محبت چیزی بگوید. سپس گفت: راستگو نیست در محبت کسی که از معشوق خود چون ضربتی ببیند بر آن صبر نکند.
رابعه گفت: بهتر از این باید گفت. صادق نیست محبی که چون از محبوب اَلَمی ببیند بر آن شکر نکند.
رابعه گفت:باز هم بهتر از این باید گفت. مالک گفت: مستقیم نیست در طریق عاشقی کسی که چون از معشوق خود ضربتی ببیند لذت نبرد.
رابعه گفت باز هم بهتر از این باید گفت. رابعه گفت:در طریق عاشقی کسی صادق است که اساساً با دیدار معشوق اَلَمی نبیند.

پاتوق

بعضی از دوستان خدا بهشون توفیق داده خیلی به فکر هیئت از لحاظ امکانات و وسایل مورد نیاز و….در یک کلام به فکر راحتیه دوستاشونن انشاالله خدا این بعضیها را تبدیل به همه کند.ایمان عزیز لطف کرده ویک لیست آماده کرده ولی وسایل مورد نیاز بیش از اینهاست که شاید خیلی از آنها سالهاست تو خانه هایمان داره خاک میخوره بعضی از آنها را اشاره میکنم هر کی توفیق داره یا علی بشقاب.سینی.قاشق.کارد.لیوان.کامپیوتر.فرش.پتو .تلویزیون.دستگاه پخش سی دی.بالش کوچک و بزرگ.لامپ کم مصرف.قوری کتری.قندان.شکر.آب لیمو.انواع شربت.موکت.پرده .گاز.پلاستیک زباله و خیلی لوازم دیگر از همتتان ممنونیم.

از علیرضا به خاطر یخچال.ایمان به خاطر موکت.سعید به خاطر فرش و کولر.و همه دوستانی که زحمت کشیده و میکشن ممنونم

نکته ای از جلسه قبل

سلام به تمام دوستانی که جلسه قبل حضور نداشتن و زیارت بودن تبریک میگم انشاالله برا همه دعا کردن چندتا مطلب هست براتون میگم  جلسات در ماه رمضان روز های سه شنبه است دوستانی که میخوان افطاری بدن یادشون باشه سعی کنید  این روز را خالی نگه دارید.

شورا

یکى از عوامل مؤثّر در پیش‏رفت هر سازمان، ایمان مدیران به مصوّبات و پایدارى روى آن‏هاست. آقایان باید به مصوّبات شورا مؤمن باشند و با قدرت روى آن ایستادگى کنند و به خاطر سختى‏ها و ملامت‏ها شانه خالى نکنند.

علامه کرباسچیان

 

شورای علمی اعلام می دارد…اولتیماتوم…!

سلام…روز گذشته جلسه ی شورای علمی گروه با حضور تمامی اعضا(سعید،فرزاد،محمدوامیر حسین)و رهبری گروه (سید علی) برگزار گردید.در این جلسه پیرامون نکاتی چند در مورد زمان و نحوه ی ارائه ی تحقیقات گفت و گو شد که در ادامه به آن ها اشاره می گردد…

  1. اولین نکته در مورد زمان تحویل تحقیقات است .این زمان روز سه شنبه ۹ رمضان(مصادف با ۱۸ مرداد و ۹ august) می باشد .لازم به ذکر است که این موعد به صورت غیر قابل تمدید و تغییر اعلام میگردد و تمامی دوستان باید تحقیقات خود را تا این زمان آماده کرده و تحویل داده باشند.
  2. نکته ی دوم درباره ی چگونگی تحویل تحقیقات است.هر یک از دوستان باید تا زمان اعلام شده تحقیقات خود را به یکی از اعضاء شورا به انضمام ۱۸ دوره ی کامل زیراکس از آن (برای دادن به سایر دوستان) تحویل دهد .لازم به ذکر است طبق اعلان قبلی تحقیقات باید حداقل ۱۰ صفحه(یا ۵ برگ پشت و رو) باشد لیکن تایپ تحقیقات یا دست نویس بودن آن ها به سلیقه ی خود دوستان می باشد.
  3. نکته بعدی در مورد شرایط خود تحقیقات است . تحقیقات باید تمییز و از لحاظ زیبایی های ظاهری قابل قبول باشند.به این معنا که دارای کادر بندی و صفحه بندی مناسب بوده و در صورت دست نویس بودن کاملا خوانا باشند(اگر تایپی است با فونتBzar 13) .همچنین متن آن ها تا حد ممکن ویرایش شده قابل فهم باشد. تحقیق باید از “صعود” و “فرود” مناسب برخوردار باشد به این معنا که با انتخاب عنوانی مناسب شروع شده و با ارائه ی فهرست و بعد از آن آوردن مقدمه (پیرامون چگونگی انتخاب موضوع و شیوه ی انتخابی برای تحقیق)ادامه یابد سپس بدنه ی اصلی آورده شود و بعد از آن نتیجه گیری تحقیق بیان گردد.در مکان های مناسب ارجاعات به کتب دیگر استفاده شده در تحقیق یا به آیات و روایات آورده شده داده شود و توضیحات در قسمت هایی که نیاز به توضیح دارند ارائه گردد در پایان نیز منابع استفاده شده به صورت کامل آورده شوند.
  4. آخرین نکته در مورد تحقیق برتر می باشد…۳ تحقیقی که هم از لحاظ زیبایی های ظاهری که اندکی در مورد آن ها توضیح داده شد (و موارد دیگری مانند مجلد و زیبا بودن)و هم از لحاظ محتوا و شیوه ی نگارش و البته از لحاظ موعد تحویل(زودتر از دیگران تحویل دادن )برتر شناخته گردند  (توسط شورای علمی)از تخفیف هایی در اردوی مشهد برخوردار می گردند…نفر اول ۵۰%…نفردوم ۳۰%…ونفر سوم۲۰%…

با آرزوی توفیق برای همه ی دوستان…و من الله التوفیق

۱۳۹۰/۵/۷ شورای علمی گروه