معجزات امام علی و کافر شدن ۶۹ نفر

 


حضرت ابوجعفر امام محمّد، باقرالعلوم صلوات اللّه عليه حکايت فرمايد: روزي امام علي بن ابي طالب عليه السلام در بين جمعي از اصحاب حضور داشت، يکي از افراد اظهار نمود: يا اميرالمؤمنين! اگر ممکن باشد کرامتي براي ما ظاهر گردان تا بيشتر نسبت به تو ايمان پيدا کنيم


امام علي (ع)

امام علي عليه السلام فرمود: چنانچه جرياني عجيب را ظاهر نمايم و شما شاهد آن باشيد کافر خواهيد شد؛ و از ايمان خود برمي گرديد و مرا متّهم به سحر و جادو مي کنيد.

گفتند: ما عقيده و ايمان راسخ داريم که همه چيز، از رسول خدا صلّي اللّه عليه و آله به ارث برده اي و هر کاري را که بخواهي، مي تواني انجام دهي.

ادامه مطلب …

داستان؛ در تیمارستان …

فرهاد و هوشنگ هر دو بیمار یک آسایشگاه روانى بودند. یک روز همینطور که در کنار استخر قدم مى زدند فرهاد ناگهان خود را به قسمت عمیق استخر انداخت و به زیر آب فرو رفت.
هوشنگ فوراً به داخل استخر پرید و خود را در کف استخر به فرهاد رساند و او را از آب بیرون کشید.

وقتى دکتر آسایشگاه از این اقدام قهرمانانه هوشنگ آگاه شد، تصمیم گرفت که او را از آسایشگاه مرخص کند … ادامه مطلب …

شهادت رسول اکرم ، امام حسن مجتبی و امام رضا (علیهم الاسلام) تسلیت باد

شهادت رسول اکرم ، امام حسن مجتبی و امام رضا (علیهم الاسلام) تسلیت باد .

به همین مناسبت مراسم عزاداری روز یک شنبه از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه در دارالحرار (احمد آباد) برگزار می گردد. تشریف بیارین.

تذکر+هیئت

سلام

یه چند وقتیه میبینم که دیگه تو سایت فعالیتی به غیر از فعالیت یه عده ی قلیل نیست……حتی دیگه زمان جلسات هم در سایت نمیزنیم…….گفتم تذکری باشه تا یادمون باشه یه مرامی بین خودمون گذاشتیم اما امان از بی مرامی…

هیئت امشب از ساعت ۸ خونه ی ایمان واقع در خیابان فروغی برگزار می شه…..هم چنین جلسه از ساعت ۷ در همین مکان هست که تحقیق امیر حسین از صفحه ی ۸ به بعد ارائه می شه.

نکاتی دلنشین … آرام بخوان …

نماز شب

بسیاری از اوقات ممکن است ما علاقه بسیاری به امور معنوی و به دست آوردن رضای الهی داشته باشیم، به خاطر توفیق نداشتن یا کم توفیقی در بهره مندی از فضائل و اعمال صالح حسرت بخوریم؛ اما غافل از این که نسبت به اوقات توفیق و کارهیی که می توانسته ایم انجام دهیم، کوتاهی کرده ایم.

نمونه روشن آن نماز شب است که واقعا نسبت به برکات عظیم آن شکی نداریم، دلمان هم می خواهد که نسبت به آن بسیار بهره مند باشیم، اما راز کم  توفیقی نسبت به نماز شب عارفانه چیست؟ ادامه مطلب …

اربعین سالار شهیدان تسلیت باد

اربعین سرور و سالار شهیدان امام حسین (علیه السلام) تسلیت باد

از حضرت امام حسن عسکری علیه السلام روایت شده که فرمودند:

علامات مؤمن پنج چیز است:  ۱- اقامه ی پنجاه و یک رکعت نماز فریضه و نافله در شبانه روز. ۲- زیارت اربعین.  ۳- انگشتر به دست راست کردن.  ۴- جبین را در سجده بر خاک گذاشتن.   ۵- در نماز بسم الله الرحمن الرحیم را بلند گفتن.

 

راه های دوری از گناه

به نظر شما جواب چیست؟

آیا جهاد با نفس بسیار سخت است آیا این کار محال و غیرممکن است و چه چیزی باعث می‌شود گروهی از رهروان این راه به راحتی در سلامت و امنیت ایمان به مقصد برسند و گروهی در این راه ایمانشان و بزرگ‌ترین سرمایه یعنی عمرشان توسط شیطان به تاراج می‌رود.

فکر و باور انسان زاییده احساسات و اعمال و رفتار انسان است هر چیزی که به وسیله جسم و روح او تغذیه می‌شود همان را تولید می‌کند و انسان،انسان را می‌زاید و موش ،بچه موش.

در قانون تغذیه روح و جسم انسان همین است هر نوع مأکولات اعم از حلال یا حرام.سموعات ” شنیدنی‌ها” مصرات ” دیدنی‌ها: به فکر انسان و وجود او تزریق شود عملی از جنس خود تولید می‌کند. فلسفه احکام الهی نیز همین است اکل حرام،مشروبات،قرص‌های روان گردان،مواد مخدر،ارتباط حرام،دروغ،غیبت،تهمت اثر بد روی روح و روان و جسم ما می‌گذارد که این حرام با تکرار و عمل آن جز شخصیت وجودی او می‌شود و به مرور روح انسان را از انسانیت به حیوانیت مبدل می‌کند.

ادامه مطلب …

ابر مرد متوکل

«… در عصر طاغوت، امام خمینی رحمه الله را می خواستند از قم به تهران ببرند. دوستان در کنار ماشین گریه می کردند و امام آنان را دعوت به صبر می نمود. این سخن خود حضرت امام است که؛ در بین راه قم و تهران، ناگهان ماشین از جاده اصلی منحرف شد، به سمت خاکی رفت و من یقین کردم که می خواهند مرا بکشند، ولی دوباره ماشین به جاده اصلی بازگشت. من در خود مراجعه کردم و دیدم هیچ تغییری در من ایجاد نشده است… و یا در جنگ ایران و عراق هزاران دستگاه تانک و نفربر و هزاران نظامی از سراسر مرزها به ایران حمله می کنند و اضطراب همه جا را فرا می گیرد. امام ناگهان بر دریایی از شعله ها و التهابها و تزلزلها، آب اطمینان و صبر و توکل می پاشد و می فرماید: دزدی آمد و سنگی انداخت و رفت.»
عن امیر المؤمنین علیه السلام أنَّهُ مَرَّ یوْماً عَلَی قَوْمٍ فَرَآهُم أصِحَّاءَ جالِسِینَ فی زاوِیةِ الْمَسْجِدِ فَقالَ علیه السلام: مَنْ أنْتُمْ؟ قالُوا نَحْنُ المُتَوَکلُونَ. قال علیه السلام: لا بَل أنتُمُ المُتَأکلُونَ فإن کنتُم مُتَوَکلینَ فَمَا بَلَغَ بِکم تَوَکلُکم؟ قالُوا إذا وَجَدنا أَکلْنا وَإذا فَقَدْنا صَبَرْنا. قالَ علیه السلام: هکذا تَفْعَلُ الکلابُ عِندَنا. قالُوا فَمَا نَفْعَلُ؟ قالَ کما نَفْعَلُ. قالُوا کیفَ تَفْعَلُ؟ قالَ علیه السلام: إذا وَجَدْنا بَذَلْنا وَإِذا فَقَدْنا شَکرْنا؛امیرالمؤمنین علیه السلام روزی از کنار گروهی عبور کرد و دید که آنان سالم و تندرست در گوشه ای از مسجد نشسته اند. امام فرمود: شما کیستید؟ گفتند: ما توکل کنندگان هستیم. حضرت فرمود: بلکه شما خورندگان هستید [و از کمک مردم استفاده می کنید.] اگر متوکل هستید [بگویید] توکلتان شما را به کجا رسانیده است؟ گفتند: اگر بیابیم می خوریم و اگر نیابیم صبر می کنیم. حضرت فرمود: نزد ما سگها هم چنین می کنند. گفتند: پس ما چه کنیم؟ حضرت فرمود: آن گونه که ما می کنیم. گفتند: شما چه می کنید؟ گفت: هر گاه بیابیم می بخشیم و اگر نیابیم سپاس [خدای را] به جا می آوریم.»
تلاش و توکل
آن گاه که عربی بادیه نشین شتر خود را رها کرد و گفت: توکل بر خدا می کنم، پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فرمود: « اَعْقِلْهَا وَ تَوَکَّلْ؛  شتر را ببند آنگاه به خدا توکل کن.»

در کار فرهنگی برای خودت نباش !

واقعا چند درصد رفتارهاي ما فقط براي لذت‌هاي دنياست؟ قرآن مي‌فرمايد: مَّن كَانَ يُرِيدُ الْعَاجِلَةَ عَجَّلْنَا لَهُ فِيهَا مَا نَشَاء لِمَن نُّرِيدُ ثُمَّ جَعَلْنَا لَهُ جَهَنَّمَ يَصْلاهَا مَذْمُومًا مَّدْحُورًا * وَمَنْ أَرَادَ الآخِرَةَ وَسَعَى لَهَا سَعْيَهَا وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَأُولَئِكَ كَانَ سَعْيُهُم مَّشْكُورًا.۵ ما در کدام يک از اين دو دسته قرار مي‌گيريم؟ آيا ما واقعا تربيت شده قرآن هستيم؟ آيا ما همان طور رفتار مي‌کنيم که پيغمبر اکرم و ائمه اطهار عليهم‌السلام مي‌خواستند؟ چه‌قدر در عمل شبيه آن‌ها هستيم؟ چه قدر حاضريم براي دين مايه بگذاريم؟ وقتي خطرهايي دين را تهديد مي‌کند چه اندازه حاضريم تلاش کنيم و از مال، جان و آبرويمان مايه بگذاريم تا گوشه‌اي از دين حفظ شود؟ خطاهاي رفتاري ما به خاطر اين است که معيار انتخاب رفتارهاي ما معيار صحيحي نيست. دسته‌اي اگر به اعماق دلشان مراجعه کنند خواهند ديد که انگيزه انجام کارهايشان لذت بردن و خوش بودن است يا به خاطر اين است که مردم مي‌پسندند و اگر اين کار را نکند مردم آنها را سرزنش يا مسخره مي‌کنند. اما دسته‌اي ديگر از لحظه‌اي که بيدار مي‌شوند، اولين چيزي که به يادشان مي‌آيد ياد خداست و تمام حرکات و سکنات ايشان در راه کسب دوستي و رضايت خداست. وقتي مي‌خواهند بخوابند آخرين چيزي که در ذهنشان وجود دارد باز ياد خداست. اسلام مي‌خواهد ما اين‌گونه تربيت شويم. اين هدفْ زماني محقق مي‌شود که شخص اين واقعيت را پذيرفته باشد که اصل و ريشه ارزش‌ها کار براي خداست و زماني مي‌تواند اين واقعيت را بپذيرد که خدا را بشناسد و او را دوست بدارد و به او عشق بورزد. در اين صورت مي‌تواند همه کارهاي خود را براي خدا انجام دهد.
بايد بدانيم که خواسته اسلام تنها اين نيست که خودمان را اصلاح کنيم، بلکه از ما خواسته که نسبت به ديگران هم بي‌تفاوت نباشيم. بايد سعي کنيم که اين انديشه را که محور هستي خداست و محور ارزش‌ها رضايت اوست در خانه‌مان، شهرمان، کشورمان و همه جهان توسعه دهيم.

قسمتی از درس اخلاق علامه مصباح یزدی در دفتر مقام معظم رهبری (حفظهما الله)