برا اونایی که نخوندند!

من درباره همه ی مارک های زیر تحقیق نکردم ببینم واقعأ اسرائیلی هست یا نه(چون ممکنه به دلایلی به یه مارک، برچسبِ اسرائیلی بودن بزنند تا … )! تحقیقش با خودتون ولی در این جور مواقع جانب احتیاط بد نیست.

گوشی های نوکیا Nokia و موتورولا Motorola جیبهای ما را اشغال کرده است ؛

موسیقی از ام پی تری پلیرهای آی پود IPod به گوش ما میرسد؛

سی پی یو های اینتل Intel تجارت و اقتصاد و فرهنگ و سیاست ما را می گردانند و اطلاعات آنها را پردازش میکنند؛

پرینترهای اچ پی HP مطالب ما را به چاپ می رساند؛

ادامه مطلب …

هیئت

اي خداي پاک و بي انباز و يار /// دست گير و جرم ما واگذار

ياد ده ما را سخن هاي دقيق ///کان به رحم آرد تو را اي خوش رفيق

سلام.نشست اين هفته مان روز ۵شنبه ساعت ۷ و ۳۰ در دارالاحرار

تحقيق علیرضا اگوان ارائه می شه و انشاالله مربی ها جلسه ای برای هماهنگی سوالات جهت جلسه با آقای بانکی دارن که آماده باشند

زردآلو!

از نظر پزشکی خوردن زردآلو قبل از غذا سبب می شود حجم معده پر شده و دیگر نتوان از وعده غذایی استفاده کامل نمود. در واقع با خوردن زردآلو نوعی سیری کاذب در انسان ایجاد می‌شود که اشتها به غذا خوردن را در او از بین می برد و از آنجایی که میوه ها به سرعت هضم می شوند شخص پس از مدت کوتاهی احساس گرسنگی خواهد کرد. از این رو توصیه می شود قبل از غذا زردآلو خورده نشود به خصوص اگر در جایی مهمان باشید حتماً مراقب باشید که گول زردآلوی قبل از غذا را نخورید وگرنه کلّی به نفع صاحبخانه کار کرده اید!!

بازیچه های زردآلویی!!

مَثل انسان در این دنیا مثل کسی است که مهمان سفره مجلّلی است که همه اطعمه و اشربه در آن یافت می‌شود. حال اگر او قبل از غذا به خوردن زردآلو! مشغول شود حتماً سیر خواهد شد و دیگر نمی تواند از آن همه غذای لذیذ استفاده کند. او فرصتی اندک دارد تا خود را برای یک سفر ابدی آماده کند و اگر زیرک باشد هرگز خود را با بازیچه های آنی دنیایی که مثل زردآلوی قبل از غذا هستند، مشغول نمی کند تا او را از مقصد و هدف نهایی‌اش باز دارند؛ هدفی والا که سعادت انسان در گرو آن است. «إنّ الحیوه الدنیا لهوٌ و لعبٌ»؛ زندگی دنیا بازیچه ای بیش نیست. پس انسان باید هشیار باشد و خود را با خوشی‌های زودگذر مشغول نکند و گول زردآلوهای شیطانی را نخورد!

ادامه مطلب …

از مداد یاد بگیر!

پسرک پدربزرگش را تماشا کرد که نامه ای می نوشت .
بالاخره پرسید :
– ماجرای کارهای خودمان را می نویسید ؟
درباره ی من می نویسید ؟
پدربزرگش از نوشتن دست کشید و لبخند زنان به نوه اش گفت :
– درسته درباره ی تو می نویسم اما مهم تر از نوشته هایم مدادی است که با آن می نویسم.
می خواهم وقتی بزرگ شدی مانند این مداد شوی…

هیئت

سلام

ترجمه خطبه ي ۷ نهج البلاغه:

شناخت ياران شيطان:منحرفان شيطان را ملاک خود گرفتند و ابليس ،آنان را آلت دست خويش کرد تا مردم را گمراه کند.آنگاه در سينه هاي آنها تخم گذاشت و جوجه آورد و همچون کودکان از دامانشان به حرکت افتاد و با چشم هايشان نگريست و با زبانشان سخن گفت. سپس آنان را به لغزش آورد و زشت ترين لغزش ها را در چشم هايشان زينت داد.کار آنان چون کار کسي است که شيطان در قدرت، او را با خود شريک کرده و با زبان او، به سخن باطل زبان گشوده است.

 جلسه ي اين هفته پنج شنبه ساعت ۷ دارالاحرار – تحقيق اگوان ازص۷ تا ص۱۵

شعر واستقبال از آن

سلام بنده از به استقبال رفتن شعر خیلی خوشم میاد.این را گذاشتم که به حدیث “آنچه برای خود میپسندی برای دیگران هم بپسند” عمل کنم.انشاالله

سرخوش زسبـوی غم پنهــانی خویشم 
چون زلف تو سرگرم پریشانی خویشم
 

در بزم وصال تو نگـویـم زكم و بیـش 
چون آینه خو كرده به حیرانی خویشم
 
ادامه مطلب …

سلام

سؤال: آیا امکان دارد انسان سکرات موت یا فشار قبر یا سوال نکیر و منکر نداشته باشد؟

جواب: طبق روایات شریف بله، مواردی چند برای آن ذکر شده و از جمله آن حدیث شریفی است که می گوید: رسول خدا روزی به اصحاب خود روی نموده و فرمودند: وا شوقاه به برادرانم، اصحاب عرض داشتند: مگر ما برادران شما نیستیم؟ حضرت فرمودند: خیر شما اصحاب من هستید، برادرانم افرادی هستند که در آخر الزمان خواهند بود، آنان مرا و اهل بیتم را ندیده ولی ایمان محکمی به من و اهل بیت من دارند، سپس حضرت فرمودند: آنان وقتی از دنیا می روند، یکسره به بهشت وارد می شوند بدون اینکه سکرات موت و فشار قبر و سؤال منکر و نکیر را داشته باشند، اصحاب می پرسند آنان با چه عملی مستحق این پاداش می شوند؟ حضرت می فرمایند: آنان در زندگی خود هر روز هفتاد بار می میرند و زنده می شوند. کنایه از اینکه آنان در مقابل صحنه های فراوان گناه، خود را نگه داشته و نفس خود را سرکوب می نمایند که در واقع می میرند و زنده می شوند، و این شامل حال مؤمنین این زمان که خود را از منجلاب گناه دور نگه می دارند نیز می گردد ان شاء الله تعالی.

مسابقه کتاب خوانی

سلام بر دوستان با وفا

ابتدا لازم می دانم از اکثر شما دوستان به خاطر اهمیت دادن به بحث تحقیق ها تشکر کنم و یک تشکر دیگر هم از کسانی که دیروز در راه پیمایی شرکت کردند و اما بعد …

به طور کاملاً نا آگاهانه با دست غیبی رحمانی به صفحه ی سایتی برخورد کردم که مربوط به موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی سلام الله علیه -استان اصفهان بود . در آن از برگزاری مسابقه ی کتاب خوانی از کتابی مناسب و با جوایزی خوب مطلع شدم .

حال شما را به آن صفحه ارجاع می دهم . یاحق

بسم الله الرحمن الرحیم

بسم الله الرحمن الرحیم

اطلاعیه‌ی شورای علمی هیئت فرهنگی حضرت حر علیه السلام

به لطف الهی گروه ها و موضوعات مشخص شد و انشاالله لیست منابع مورد نظر  این هفته در اختیار گروه‌ها قرار می گیرد . گروه‌بندی‌ها به شرح زیر می‌باشد :

الهام و وحی( ناظر شورا:  پاکروان)

اعضاء گروه: (اجل لوئیان ،  سامع )

اعجاز قرآن (ناظر شورا :  اجل لوئیان )

اعضاء گروه:(سید، محمدپور)

ضرورت بعثت انبیا(ناظر شورا: اجل لوئیان )

اعضاء گروه:(انصاری، پاکروان)

معجزه (ناظر شورا :  غفرالهی)

اعضاء گروه:(طباطبائی،مشکات فر)

عصمت ( ناظر شورا : غفرالهی)

اعضاء گروه:(ترکیان،چیتیان،مرادزاده)

خاتمیت(ناظر شورا:  پاکروان)

اعضاء گروه:انصاری‌پور،حسینی)

فلسفه تجدید انبیا(ناظر شورا: مشکات فر)

اعضاء گروه:(اگوان،جوانی)

تاریخ زندگانی پیامبر صلی الله علیه و آله(ناظر شورا:  مشکات فر)

اعضاء گروه:(غفرالهی،نیلفروشان)

چند تذکر:

۱- هر گروه باید در اسرع وقت مسئول (پاسخگوی) خود را به شورای علمی معرفی نماید .

۲- جلو هر موضوع یک اسم نوشته شده که این فرد ناظر شورای علمی می‌باشد که امیدواریم همه به وظیفه‌ی خود به خوبی (آن‌چه مورد رضایت خداست) عمل کنند.

۳- یاعلی

۴- مار را از نظرات سازنده و راهگشای خود بی بهره نگذارید .

خاتمیت! ای که گفتی یعنی چه؟

سلام دوستان

بنده به همراه امین انصاری پور به عنوان موضوع تحقیقمون در بحث نبوت بحث خاتمیت را انتخاب کردیم . در این رابطه و برای آشنا شدن بیشتر شما با این
موضوع یک مقدمه ای را با عنوان خاتمیت به چه معناست میگذارم تا انشاالله یه ذهنیتی پیدا کنید

سوال: مفهوم خاتمیت پیامبر اسلام به چه معناست؟   

 

جواب:پیامبر اسلام(صلى الله علیه وآله وسلم) آخرین پیامبر(صلى الله علیه وآله وسلم) خداست و سلسله نبوت با او پایان مى پذیرد و این از «ضروریات آیین اسلام» است.
معنى «ضرورى» این است که هر کس وارد صفوف مسلمین شود، به زودى مى فهمد که همه مسلمانان به این مطلب عقیده دارند و از واضحات و مسلمات نزد آنان است; یعنى همان گونه که هر کس با مسلمانان سر و کار داشته باشد مى داند آنها از نظر مذهبى تأکید روى اصل «توحید» دارند، همچنین مى داند روى «خاتمیّت پیامبر» نیز همگى توافق دارند، و هیچ گروهى از مسلمانان در انتظار آمدن پیامبر جدیدى نیستند.

ادامه مطلب …