ظهور ناگهانی ۸

حضور در ظهور تو…

ظهور

 

آرزوى حضور در زمان ظهور، مسئله اى نیست که هیچ دلى آن را کتمان کند. روزگار شیرین تر از عسلى که ولایت اهل بیت علیهم السلام بر همه جهان حکم فرما است و در سایه آن بساط ظلم بر چیده شده و برکات زمین و آسمان بر همه نازل است. خدایا ما را زنده نگهدار تا سایه ولى اللَّه الاعظم علیه السلام را از نزدیک بر سر خود احساس کنیم و پروانه وار گرد شمع وجودش بگردیم:

اللَّهُمَّ أَدْرِکْ بِنا أَیّامَهُ وأَشْهِدْنا أَیّامَهُ… ولَیِّنْ قَلْبى لِوَلِى أَمْرِکَ…

خدایا ما را لیاقت درک ایام او عنایت کن، ودر روزگار او حاضر کن، و قلبمان را براى ظهور ولى امرت آماده و نرم کن. خدایا توفیق درک ظهور و قیام او را به ما عطا کن و با دولت او ما را حفظ کن.

خدایا در دولت او با نعمت فراوان و با غنیمت شمردن صحبت او و قیام به حقوق او و سلامتى از خطرات، حیات حقیقى به ما عنایت کن.

خدایا روز استقرار او را استقرار و سکونت ما قرار ده و نعمتت را با قرار دادن او در دسترس ما کامل کن، و بین ما و او اتصالى قرار ده که همچون همنشینى با پدران بزرگوارش باشد.

خدایا از تو مى خواهم ولى امرت را به من نشان دهى در حالیکه ظهور کرده و اوامرش نافذ است، با اعتقاد به اینکه سلطنت و قدرت و حجّت و مشیّت و حول و قوت از آن توست.

خدایا این خواسته را به من وبه همه مؤمنین عنایت کن بطورى که روزى به ولى امرت بنگریم در حالیکه سخن او آشکار وراهنمایى او واضح بوده وهدایت کننده از ضلالت وشفا دهنده از جهالت باشد.

پروردگارا مشاهده او را علنى کن و پایه هاى او را محکم فرما، وبه بیچارگى ما رحم کن.

بخش مهدویت تبیان

 منبع: کتاب صدایت مى زنم، سلامت مى دهم، دعایت مى كنم

نویسنده: محمد باقر انصارى زنجانى

متن تحقیقات

سلام به همگی

بعد از اینکه کلی گفتم بچه ها متن تحقیقاتشون را بدن تا تو سایت بزنیم و خیلی ها ندادند و بعد از بیآری خودم در زدن تو سایت همین الان تصمیم گرفتم متن تحقیقات بخش توحید را در سایت قرار بدم. البته این مال اونایی که تحقیقاتشون را برای من فرستادند. کسانی هم که نفرستادند بفرستند به ایمیل من تا توی همین بخش قرار بدم.

موضوع
نویسنده
دانلود
بررسی اجمالی صفات حق تعالی
 امیر حسین اجل لوئیان

ajaloian

 شرک خفی
ایمان ترکیان 

iman

 دانشگاه و…
محمد امین نیلفروشان 

 MAmin

 کشکول معرفت
محمد نصری نصرآبادی 

nasrabadi

شرور و توحید
امیر محمد حسینی 

AmirMH

 معرفت شناسی در سایه ی هستی شناسی
سعید غفرالهی 

saeed

شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها تسلیت باد

 

حضرت امام صادق (ع) فرمود: فاطمه نزد خدای تعالی ۹ اسم دارد: فاطمه، صدیقه، مبارکه، طاهره، زکیه، راضیه، مرضیه، محدثه و زهرا.

فاطمه:

رسول خدا فرمود: زیرا او و شیعیانش از آتش جهنم قطع شده‌اند. (فاطمه به معنای قطع‌شده و بریده است.) و نیز امام صادق (ع) فرمود: زیرا او از هر شر و بدی بریده شده است و نیز چون مردم از رسیدن به معرفت کامل او قطع شده اند.صدیقه :

زیرا او هرگز در زندگی جز راست نگفت و هر آنچه پدر بزرگوارش فرمود، تصدیق کرد.

رسول خدا به امیرالمومنین فرمود: یا علی، من به فاطمه سفارش‌هایی کرده ام که به تو بگوید. او هر چه گفت بپذیر، زیرا او راستگوست، بسیار راستگو.

مبارکه:

برکت به معنای خیر فراوان است و از فاطمه نسل فراوانی به عالم اسلام هدیه شده . لذا در بعضی از تفاسیر آمده است که در آیهی « انا اعطیناک الکوثر» ( ای رسول گرامی ما به تو خیر کثیر عطا کردیم) منظور، فاطمه (س) است.
ادامه مطلب …

اظهارات آیت الله جوادی آملی درباره همجنس‌بازی

بنا به فرمایش حضرت امام رضا علیه السلام «کلما احدث العباد من الذنوب ما لم یکونوا یعلمون احدث الله لهم من البلاء ما لم یکونوا یعرفون»، اگر جامعه‌ای گناه جدیدی انجام داد عذاب جدیدی خواهد دید. مشکلاتی مثل ایدز و مانند آن اصلا سابقه نداشته است نه اینکه بوده ولی درمانش را نمی‌دانستند.‌‌ همان طور که حوادث عالم در انسان مؤثر است، ‌ اعمال انسان نیز در عالم و در حوادث آن مؤثر است.

ادامه مطلب …

پندنامه (۶)؛ امید بخش ترین آیه ی قرآن

در داستانى از امیر المومنین حضرت على(علیه السلام ) به این مضمون نقل شده است كه روزى رو به سوى مردم كرد و فرمود: به نظر شما امید بخش ترین آیه قرآن كدام آیه است ؟ بعضى گفتند آیه “ان الله لا یغفر ان یشرك به و یغفر ما دون ذلك لمن یشاء ” نساء ۴۸  ادامه مطلب …

شلمچه

هر انسانی را لیله القدریست که در آن ناگزیر از انتخاب میشود و حر را نیز شب قدری اینچنین پیش آمد…. عمر سعد را نیز……
من و تو را هم پیش خواهد آمد. اگر باب یا لیتنی کنت معکم. هنوز گشوده است چرا آن باب دیگر باز نباشد که لعن الله امه سمعت بذلک فرضیت به؟(شهید آوینی)

او از اسلام است …

 حضرت امام خمینی(رحمت الله علیه) به مناسبت شهادت دكتر مصطفی چمران(نماینده‌ی‌ امام(ره) در شورای عالی دفاع) در تاریخ ۱ تیر ۱۳۶۰ پیامی خطاب به ملت ایران و لبنان و خانواده‌ی شهید چمران صادر كردند.

متن پیام به این شرح است:

ادامه مطلب …

نزاهت قرآن از تحریف ۸ کل فصل ۱

بسم الله الرّحمن الرّحیم

سلام رفقا !

در نزاهت قرآن از تحریف ۸ ، تمام مطالب قبلی ، ریخته می شود تا یکجا در دسترس باشد و البته بیشتر آن هایی را سود می دهد که بحث را پی گیری کرده باشند . اگر بتوانید نسخه آن را به word منتقل کنید و یک جا مطالعه فرمایید ، عالی می شود !

الفصل ۱

من ضروریات التاریخ أن النبي العربي محمدا جاء قبل أربعة عشر قرنا -تقریبا- و ادعی النبوة و انتهض للدعوة و آمن به أمة من العرب و غیرهم ، و أنه جاء بکتاب یسمیه القرآن و ینسبه إلی ربه متضمن لجمل المعارف و کلیات الشریعة التي کان یدعو إلیها ، و کان یتحدی به و یعده آیة لنبوته ، و أن القرآن الموجود الیوم بأیدینا هو القرآن الذي جاء به و قرأه علی الناس المعاصرین له في الجملة بمعنی أنه لم یضع من أصله بأن یفقد کله ثم یوضع کتاب آخر یشابهه في نظمه أو لا یشابهه و ینسب إلیه و یشتهر بین الناس بأنه القرآن النازل علی النبي . (این گونه نیست که این قرآن به طور کامل گم شده باشد و سپس کتابی دیگر همگون با نظم قرآنی یا غیر همگون با آن وضع شده باشد و این کتاب جدید به پیامبر نسبت داده شده باشد و بین مردم مشهور شود که این کتاب جدید ، همان قرآن نازل شده بر پیامبر است !)

فهذه أمور لا یرتاب (شک نمی کند) فی شيء منها إلا مصاب فی فهمه (فهم معیوب) و لا إحتمل بعض ذلک أحد من الباحثین فی مسألة التحریف من المخالفین و المؤالفین .(هیچ یک از محققانِ در مسأله تحریف چه مخالف و چه موافق ، احتمال خلاف در آن نداده اند .) ادامه مطلب …

پناه بر خدا !

مرد نیستی اگر…،زن نیستی اگر…

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) فرمودند: «بعد از من اقوامی می آیند که غذاهای بسیار لذید و رنگارنگ می خوردند، بر مرکب ها سوار می شوند، همچون زن ها خود نمایی می کنند… مردان برای مردان آرایش کنند و زنان برای زنان. مرد برای مرد شانه می زند و آرایش می کند، آنچنان که زن برای همسرش شانه می زند و خود را می آراید. مردان برای این کار اجرت می گیرند و گاهی مورد رقابت طالبین واقع می شوند و گاهی مرد ناموس مرد می شود و برای او غیرت به خرج می دهد و در راه او از بذل جان و مال دریغ نمی کند… مردان امت من با طلا آرایش می کنند، حریر و دیبا می پوشند و از پوست پلنگ برای خود جامه درست میکنند؛ در چنین زمانی باران بسیار می بارد ولی خیر و برکت کم می شود و زلزله فراوان می گردد و سیمای آن ها (این مردان) چون پادشاهانی طغیانگر است.
آن ها منافقین امت در آخرالزمان هستند که مشروب می خورند، قمار می بازند، از خواسته های نفس پیروی می کنند و از نماز جماعت دوری می گزینند.
به هنگام شب زنده داری می خوابند و در مورد نماز صبح سستی می کنند. مثل آن ها مثل درخت «دِفلی» است که شکوفه ای بسیار زیبا و طعمی بسیار تلخ دارد. گفتارشان حکیمانه و کردارشان بیمار گونه است و بیماری شان علاج ناپذیر…

دنیا را در برابر دیدگانت مجسم کن: هنگامی که امت من نماز را ضایع کنند، از شهوات پیروی کنند، قیمت ها بالا رود. همجنس بازی شایع شود، دیوارهای منازل تزیین گردد، کاخ ها و ساختمان های بلند ساخته شود، بر پوست های پلنگان سوار شوند، آن چه بیابند بخورند، زیور آلات بپوشند و معصیت به صورت وسیله مباهات و فخر فروشی در آید.»

پیامبر اکرم (ص) فرمود: «چگونه می شود حال شما هنگامی که زن های شما فاسد شوند و جوانان شما به فسق و فجور بگرایند؛ شما نیز به جای امر به معروف، امر به منکر و نهی از معروف نمایید!
معروف را منکر خیال کرده، منکر را معروف پندارید؟!»
پرسیدند: «یا رسول الله! آیا چنین وضعی پیش خواهد آمد؟»
حضرت پاسخ داد: «آری و بدتر از آن! هنگامی که زن ها برای طمع در داد و ستد همسران شان شرکت کنند. مردها خود را به صورت زن و زن ها خود را به صورت مرد در می آورند…
لعنت خدا بر زنانی که خود را به صورت مرد در می آورند و مردانی که خود را به صورت زن در می آورند هنگامی که زن ها جامه مرد بپوشند و پوشش حیا از آن ها گرفته شود.خداوند لعنت کند زنی را که خود را به صورت مرد جلوه می دهد…
در آخرالزمان امت من مردانی پیدا می شوند که زن هایشان همچون مردها بر روی زین ها سوار می شوند. در آن عصر بر فراز تشک ها سوار می شوند و تا در مساجد می روند. زنان شان در عین لباس پوشیدن، لخت و عور هستند و بر سرشان چیزی همانند کوهان اشتران لاغر است.
آن ها عطر بهشت را نمی شنوند. آن ها را لعنت کنید که آن ها از رحمت خدا به دور هستند… بدانید که نمازشان پذیرفته نمی شود… قیامت بر پا نمی شود جز هنگامی که لباسی ساخته شود و زن ها آن را بپوشند که درعین لباس پوشیدن، لخت وعور باشند و اراذل و اوباش بر مردم شریف و آزاده برتری پیدا کند… خداوند لعنت کند مردی را که جامه زن به تن کند و زنی را که جامه مرد بپوشد. خداوند لعنت کند مردان مخنث را و زنان مترجل را.»

منبع:
(یوم الخلاص) روزگار رهایی، کامل سلیمان، جلد دوم، ترجمه علی اکبر مهدی پور، دفتر نشر آفاق.
منبع: نشریه دیدار آشنا شماره ۱۲۷