چند نکته

سلام خدمت دوستان

همونطور که می بینید یکمی سایت از حالت عادی خارج شده بود که به علت این بود که چند بار هک شدیم!!!

البته هر بار که پس گرفتیم دوباره هک شدیم و مجبور شدیم یه چیزایی را پاک کنیم….

در هر صورت فعالیتتون را بیشتر کنید تا زود متوجه این جور کارا بشیم.

همین الان هم وارد اکانتتون بشید و ایمیلتون را درست کنید و اسم و فامیل تون را هم وارد کنید…..

قرار بود به گروه های فرهنگی یک وبلاگ بدیم که به خاطر همین هک شدن فعلا به تعویق میوفته اما اگه گروه ها میخواند زیر همین مطلب پیغام بگذارند تا درستش کنیم…

یا علی

کاش امام رضایی می موندیم!

1

در چنین روزی در ماه گذشته داشتیم آماده می شدیم که بریم مشهد…….یعنی هنوز ۱ ماه نشده که از پیش اربابمون علی بن موسی الرضا (علیه السلام) برگشتیم

آیا امام رضایی موندیم؟……من که نه(دعا کنید برام)!

اجازه بدید کمی هم بی نمازا نماز بخونند!!

بسم الله الرحمن الرحیم

می خواست برگرده جبهه. بهش گفتم: پسرم! تو به اندازه ی سنّت خدمت کردی.بذار اونایی برن جبهه که نرفته اند.

چیزی نگفت و ساکت یه گوشه نشست . . .

وقت نماز که شد، جانمازم رو انداختم که نماز بخونم؛ دیدم اومد و جانمازم رو جمع کرد!

خواستم بهش اعتراض کنم که گفت: این همه بی نماز هست!

اجازه بدید کمی هم بی نمازا نماز بخونند!!

دیگه حرفی واسه گفتن نداشتم. خیلی زیبا، بجا و سنجیده جواب حرفِ بی منطق من رو داد . . .

والحمدلله رب العالمین

ره نما

دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری با رهبر انقلاب ۹۱/۱۲/۱۷

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (پنج شنبه) در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان در سخنان مهمی ضمن ارائه تحلیلی جامع از حركت رو به جلو و پیشرفتهای شگرف ملت ایران بعد از گذشت ۳۴ سال و چالش های پیش روی او، نگاه بلندمدت در مسیر حركت به سوی آرمانها و اهداف نظام اسلامی را بسیار ضروری دانستند و تأكید كردند: ایمان به اسلام، عزم راسخ، تكیه به مردم و حفظ و تقویت روحیه امید، عوامل اصلی استمرار حركت رو به جلو و رسیدن به موفقیتهای بزرگتر و عبور از موانع و سختی های مقطعی است. ادامه مطلب …

حکمت جلسه دوم (۱۰ اسفند ۹۱)

یؤْتِي الْحِکْمَةَ مَنْ يَشاءُ وَ مَنْ يُؤْتَ الْحِکْمَةَ فَقَدْ أُوتِيَ خَيْراً کَثيراً وَ ما يَذَّکَّرُ إِلاَّ أُولُوا الْأَلْبابِ (۲۶۹بقره)
ترجمه آیت الله مشکینی :
حکمت را به هر کس که بخواهد میدهد ، هر کسی که به او حکمت داده شود حقا که خیری فراوان داده شده و جز صاحبان خرد ناب کسی پند نمیگیرد.
امیر حسین:
پنج نکته در مورد آیه فوق:
۱- چون آیه ۲۶۹ سوره بقره در خلال آیاتی با موضوع انفاق قرار گرفته می توان نتیجه گرفت انفاق کردن در به دست اوردن حکمت موثر است. می توان گفت کسانی که از طیباتی که خداوند به انها داده انفاق می کنند حتما درجه ای از حکمت را دارا هستند.همان طور که انفاق کردن درجه از حکمت را به انسان میدهد ، حکمت نیز درجه ای از انفاق راایجاد میکند.

ادامه مطلب …

ظهور ناگهانی

اللهم عجل لولیک الفرج

عقل

عقل حکم می کند که هرگاه کسی در آرزو و امید و انتظار پدیده ی باشد، برای تحقق و رسیدن به آن پدیده در حد توان و امکان تلاش می کند و گرنه کنار نشستن و بی تحرکی با آرزوی رسیدن به آن پدیده تعارض و ناهمخوانی دارد.

قرآن

إِنَّ اللَّهَ لاَ یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى یُغَیِّرُوا مَا بِأَنْفُسِهِمْ (۴)

یعنی از نظر قرآن، دگرگونی و تعیین سرنوشت هر قومی در گرو اعمال و موضع گیری های خودشان است و مهم ترین تحول و پدیده ی سرنوشت ساز، زمینه ساز برای ظهور حضرت است که تحقق ظهور بر آن مترتب است.

وَ لَوْ أَنَّ أَهْلَ الْقُرَى آمَنُوا وَ اتَّقَوْا لَفَتَحْنَا عَلَیْهِمْ بَرَکَاتٍ مِنَ السَّمَاءِ وَ الْأَرْضِ (۵)

یعنی یکی از شرایط گشوده شدن برکات الاهی ایمان و رعایت تقوا از جانب انسان ها است گشوده شدن روزنه ی ظهور حضرت مهدی (عج) برترین برکات الهی است و بر اساس این آیه ایمان تقوا که بعد عملی و رفتاری است از راه ها و زمینه های ظهور حضرت مهدی (عج) است.

روایات

افضل اعمال امتی انتظار الفرج(۶)

نظیر این روایت بارها در منابع حدیثی وارد شده است که فضیلت و ثواب انتظار بسیار سترگ و عالی است. عقل حکم می کند که چنین مقامی با انتظار به معنای تلاش و پویایی و حرکت سازگار است.

ادامه مطلب …